مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

تاثیر سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت سمنان در خاک کشاورزی

آنچه در این مقاله میخوانید...

حذف کامل نیترات با زئولیتزئولیت کلینوپتیلولیت چگونه به خاک اضافه می شود؟آیا زئولیت روی آب های مورد استفاده برای کشاورزی هم تاثیر دارد؟کدام یک از زئولیت ها بیشترین کاربرد را دارد؟بهترین مرکز فروش زئولیت در ایران

یکی از عناصر تشکیل دهنده ساختارمولکول های درشت سلولی در جانداران فسفر است. فسفر برای رشد حیوانات و گیاهان و هر جانداری یک عنصر ضروری محصوب می شود. به همین علت است که به فسفر عنصر حیات گفته می شود. این عنصر به صورت مستقیم روی بسیاری از فرایند های حیاتی  شرکت دارد.

از این رو زئولیت هم منبع عظیمی از فسفر است که با خلوص ۹۸ درصد طبیعی قابل استفاده برای منابع خاکی است.

زئولیت کلینوپتیلولیت با دارا بودن فسفر برای گیاهان و همپنین محیط زیست ماده ارزشمندی است. این ماده ارزشمند از طریق ریشه گیاه جذب شده و به مرور زمان بین همه سلول های گیاه توزیع می شود. معمولا عنصر فسفر موجود در آن در بخش زایشی گیاه تجمع پیدا می کند.

بدین ترتیب زئولیت روی خاک و گیاه کشاورزی تاثر مثبت می گذارد.

کلینوپتیلولیت

حذف کامل نیترات با زئولیت

برای درک بهتر ابتدا باید بدانیم که نیترات چیست. نیترات ماده‌ای است که باعث آلودگی آب‌های زیرزمینی و سطحی می شود و این آلودگی به صورت گسترده پخش می شود. اما زئولیت کلینوپتیلولیت یک قابلیت و ویژگی فوق العاده دارد که می تواند ۹۰ درصد نیترات موجود در آب یا خاک را به خود جذب کند. بعد از جدب آن را از بین خواهد برد. خب واضح است که اکثر چاه ها و خاک ها نیترات زیادی وجود دارد که بعد از آبیاری این نیترات وارد زمین ها و خاک های کشاورزی خواهد شد. این ورود نیترات به خاک کشاورزی باعث نابودی خاک کشاورزی و بسیاری ضرر و زیان دیگر خواهد شد.

زئولیت کلینوپتیلولیت چگونه به خاک اضافه می شود؟

ابتدا باید خاک موجود در زمین بررسی شود که تا چه حد پتاسیم نیاز دارد و سایر منابع معدنی موجود در آن در چه وضعیتی هستند. سپس بر همین اساس نسبت هایی تعیین می شود. به طور مثال اگر در یک خاک میزان پتاسیم کم باشد میزان بالای زئولیت کلینوپتیلولیت ۹۸% نیاز است. البته باید شوری و وضعیت آب هم مورد بررسی قرار گیرد.

آیا زئولیت روی آب های مورد استفاده برای کشاورزی هم تاثیر دارد؟

یکی از عوامل نابود کننده زمین های زراعی و کشاورزی شوری آب و همچنین کم آبی است. البته زئولیت کلینوپتیلولیت باخلوص ۹۸٪ می تواند این مشکل را هم حل کند. زئولیت با جذب سموم موجود در آب باعث تنظیم شدن آب می شود. همچنین وجود زئولیت در آب و ورود آن به خاک باعث می شود تا رطوبت اضافه موجود در خاک را جذب کند و به مرور زمان به خاک تزریق کند همچنین با این روش از هد رفت مواد معدنی و کود موجود در آب هم جلوگیری می شود.

زئولیت کلینوپتیلولیت سمنان یکی از مواد معدنی است که به وفور در سمنان استخراج می شود. این زئولیت قابل صادرات به کشور های آسیایی و اروپایی و … است چرا که به لحاظ کیفیت درصد خلوص موجود در این ماده معدنی بسیار بالا است. این زئولیت در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های موجود در سایت ارتباط بگیرید.

زئولیت کلینوپتیلولیت طبیعی در کشاورزی

امروزه افراد زیادی به این موضوع فکر میکنند که زمین های موجود در قسمت های کم آب را حاصلخیز و قابل کشت کنند. لذا می توان خاک هایی که به خاطر شوری یا کم آبی دجار خشکسالی شدند را به چرخه کشت و کار برگردانیم. حتی خاک های بالااستفاده را می توان برای کشاورزی مورد استفاده قرار داد.

کدام یک از زئولیت ها بیشترین کاربرد را دارد؟

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت

همان طور که می دانید دو نوع زئولیت طبیعی و مصنوعی وجود دارد که نوع طبیعی آن با نام زئولیت کلینوپتیلولیت است که در دنیا بسیار کمیاب است و این سنگ معدنی از معادن ایران و مخصوصا شهر سمنان استخراج می شود. این نوع زئولیت هزاران کاربرد تخصصی دارد و در انواع صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله صنایع کشاورزی،  تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، دام و طیور و حتی صنایع تولیدی مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید و فروش انواع زئولیت در بازار صورت می گیرد که این زئولیت ها تنوع بسیار زیادی دارند و قیمت هر کدام بسته به نوع و کاربردی که دارند متنوع است.

صرفه جویی در خرید کود با استفاده از زئولیت

در صورت وجود زئولیت درون خاک های کشاورزی، کود های اضافه همراه با رطوبت موجود در خاک جذب زئولیت می شود. و این رطوبت و کود ها به صورت تدریجی آزاد سازی می شوند و به خورد گیاه می روند.

از همین رو برای تاثیر کاربردی زئولیت روی کود ها به صورت تلفیقی از کود های آلی و شیمیایی به همراه زئولیت بهره گرفته می شود. این موضوع باعث مدیریت بهینه منابع موجود در آب و خاک خواهد شد.

حتی از زئولیت در پرورش گل و گیاه های خانگی هم می توان استفاده کرد. این موضوع در رشد بهتر گیاه تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. زئولیت آب و رطوبت موجود در خاک و حتی هوا را جذب می کند و به صورت تدریجی در اختیار گیاه قرار می دهد. این موضوع طی آزمایشی که روی گلدانی که حاوی زئولیت بود و گلدانی که عاری از زئولیت بود صورت گرفته است. که در نتیجه این آزمایش محصولات به بار آمده از خاک و گلدان حاوی زئولیت بسیار بهتر و مرغوب تر بوده است.

بهترین مرکز فروش زئولیت در ایران

شاید تصور شما از بهترین مرکز خرید این باشد که فقط قیمت مناسبی به شما ارائه دهد و محصولاتش نسبت به قیمت موجود در بازار پایین تر باشد. اما باید بدانید که این فقط یکی از پارامتر هایی است که می تواند روی یک محصول ارزیابی شود. پارامتر های مهم دیگری هم هستند مثل کیفیت کالا و نوع سرویس دهی فروشگاه. یعنی وقتی شما با یک مرکز فروش تماس میگیرید تا سفارش خودتان را ثبت و نهایی کنید.

در مرحله اول یک مشاوره خوب دریافت کنید و سپس محصول خود را انتخاب کنید و سفارش را ثبت کنید. در نهایت بتوانید محصولات خریداری شده خود را در یک بسته بندی خود و در زمان معین شده تحویل بگیرید.

مجموعه این اقدامات می تواند تعیین کننده این باشد که یک فروشگاه، خوب است یا خیر.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.