مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 10 + 2 =
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت زئولیت کشاورزی در ایران

آنچه در این مقاله میخوانید...

زئولیت چیست و در کشاورزی چه استفاده ای از آن می شود؟آشنایی با نقش زئولیت کشاورزی۱-نقش زئولیت در جذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانی:۲- استفاده از زئولیت برای صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی:۳-کاربرد زئولیت برای افزایش بازدهی خاک‌های زراعی و باغی ضعیف و متوسط

قیمت زئولیت کشاورزی مانند سایر محصولات نیز در گیر نوسانات قیمتی می باشد. مجموعه ی مفید، فروشنده مستقیم زئولیت کشاورزی، در تلاش است که قیمت ثابت و البته ارزانی از زئولیت کشاورزی را اعلام کند.

از هر جای ایران که باشید، می توانید زئولیت کشاورزی را با ارزانترین قیمت ممکن خریداری کنید. زئولیت کشاورزی ماده ای است که نه تنها در ایران، بلکه در هر کشوری قابل استفاده خواهد بود. و می تواند صنعت کشاورزی را با رشد و تغییر خیلی خوبی روبرو کند. جهت اطلاع از قیمت زئولیت کشاورزی، با کارشناس فروش ما در ارتباط باشید.

زئولیت چیست و در کشاورزی چه استفاده ای از آن می شود؟

زئولیت یک ماده معدنی است که می توان آن را به صورت طبیعی و مصنوعی خریداری کرد. زئولیت ها در معادن بعضی از کشور یافت می شوند و برخی در آزمایشگاه ها به صورت سنتزی تولید می گردند. هر کدام از این زئولیت ها با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوتی که دارند برای مصارف خاصی قابل استفاده می باشند.

زئولیت سنتزی هزاران نمونه خواهد داشت اما زئولیت طبیعی تعداد محدود و کمی دارد. رایج ترین نوع زئولیت طبیعی، زئولیت کلینو پتیلولیت می باشد که از آن می توان برای کشاورزی و هم چنین استفاده در خوراک دام به کار برد.

زئولیت ها در صنایع دیگری مانند، پتروشیمی، پزشکی، صنعت تصفیه آب و کاتالیزور نیز کاربرد دارند. کاربرد کلی زئولیت ها برای کاهش شوری آب، جذب فلزات سمی نیز می باشد.

در کشاورزی از زئولیت استفاده فراوانی می شود. البته این در صورتی است که باغدار و کشاورز از خواص آن مطلع باشند. اما به طور کلی استفاده زئولیت در کشاورزی هم به صرفه جویی آب کمک می کند و هم مصرف کود های شیمیایی را کاهش می دهد.

زئولیت در کشاورزی موجب می شود که، خاک امادگی لازم برای رشد گیاه را در خود داشته باشد و رشد گیاهان و میوه ها به خوبی انجام گیرد. در نهایت محصول حاصل شده نیز کیفیت بهتری خواهد داشت. در این پروسه، یعنی فاصله بین کاشت گیاه تا رشد آن، به زودی انجام خواهد گرفت. گیاه در این زمان رشد خوب و قابل توجهی خواهد داشت.

در مناطق کم آب، مانند ایران، استفاده از زئولیت کشاورزی موجب می شود که در مصرف آب صرفه جویی گردد و آب کمتری هم مصرف شود. در ادامه به طور مفصل تاثیرات زئولیت کشاورزی را بیان خواهیم کرد.

آشنایی با نقش زئولیت کشاورزی

۱-نقش زئولیت در جذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانی:

زئولیت ماده ای معدنی با ساختار متخلخل و حفره مانند است. این ماده می تواند آب موجود در خاک را به خود جذب کرده و تا مدت طولانی آن را در خود نگه دارد. زمانی که گیاه به آن نیاز پیدا کند، زئولیت آب را به صورت تدریجی در خاک رها می کند و این آب جذب گیاه می شود. زمان نیاز گیاه توسط زئولیت مشخص می شود. بنابر این به زئولیت کشاورزی، کود هوشمند نیز گفته می شود.

۲- استفاده از زئولیت برای صرفه‌جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی‌ کودی:

کودهایی مانند ازته و پتاسیم حالت محلول گونه ای دارند و به وسیله آب های سطحی شسته می شوند. و این مواد مورد نیاز گیاه و خاک می باشند. استفاده از زئولیت موجب می شود که ازته و پتاسیم جذب و درون حفره ها نگه داری شود و این به دلیل خاصیت جذب کاتیونی شدید می باشد. زئولیت با جذب این کودها می تواند به مرور با توجه به نیاز گیاه آن ها را در خاک آزاد کند. صرفه جویی در مصرف کودهای شیمیایی و جلوگیری از آلودگی آب های کشاورزی از مزایای زئولیت کشاورزی می باشد.

 

۳-کاربرد زئولیت برای افزایش بازدهی خاک‌های زراعی و باغی ضعیف و متوسط

برخی از خاک ها هستند که قدرت و توان خود برای رشد گیاه را از دست داده اند. با استفاده از زئولیت می توان دوباره خاک ها را سر زنده کرد. زئولیت موجب می شود که خاک پایدار شده و اسیدیته آن کنترل گردد.  در این حالت برخی از مواد مفید جذب گیاه می شوند و موجب می شود که حاصلخیزی خاک های زراعی افزایش پیدا کند.

موارد فوق تنها بخشی از کاربردهای زئولیت کشاورزی بود. جهت خرید عمده زئولیت کشاورزی می توانید با شماره تماس موجود در سایت ارتباط گرفته و سفارش خود را به صورت غیر حضوری ثبت کنید.

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 8 + 7 =
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.