مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

آشنایی با سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت

آنچه در این مقاله میخوانید...

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی زئولیتسنگ زئولیت کلینوپتیلولیتکاربرد‌های سنگ زئولیت کلینوپتیلولیتزئولیت کلینوپتیلولیتزئولیت کلینوپتیلولیت معدنی یا زئولیت های مصنوعیانواع زئولیت چیست؟زمینه های فروش زئولیت کلینوپتیلولیصادرات و فروش زئولیت کلینوپتیلولیتفروش مستقیم زئولیت کلینوپتیلولیت طبیعی از معادن ایرانفروش عمده زئولیت کیلنوپتیلولیت در بازرگانی مفید
زئولیت کلینوپتیلولیت

ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی زئولیت

ساختار کلی زئولیت‌ها چهارضلعی است و سطح آنها بار زیادی دارد که باعث می‌شود تبادل یونی در آنها به‌سرعت اتفاق بیفتد. خاصیت کاتالیزوری، جذب سطحی و تبادل یونی، این کانی را به یک ماده با کاربردهای فراوان در مختلف صنایع تبدیل کرده است. برای مثال، زئولیت در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی به‌عنوان کاتالیزور و شتاب‌دهنده عمل می‌کند. متخلخل بودن(وجود پوره‌ها و کانال‌هایی در ساختار زئولیت است که باعث افزایش سطح موثر و حجم ماده در دسترس برای واکنش می‌شود) سطح آن باعث می‌شود تا دارای قدرت جذب بالایی باشد و به همین دلیل، مواد آلی فرار در هوا را به‌آسانی جذب می‌کند.

از ویژگی‌های مهم این کانی مفید، قدرت تبادل یونی بالای آن است که به دلیل وجود کاتیون‌های هیدراته بر روی سطح متخلخل آن، به‌آسانی آلومینیوم را از دست می‌دهد و با سایر فلزات سنگین جایگزین می‌شود.

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت

آشنایی با سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت شما را در داشتن خریدی مطمئن و مناسب کمک خواهد کرد. نوشتار لغوی این نوع زئولیت به زبان لاتین  Clinoptilolite است. زئولیت کلینوپتیلولیت متشکل از مجموعه کانی ها است که دارای شکستگی ناصاف است. این نوع زئولیت یکی از انواع مختلف زئولیت  ها است که به صورت طبیعی از معدن به دست می آید.

کاربرد‌های سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت یک نوع سنگ زئولیت است که به دلیل خاصیت خاصش در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این سنگ عبارتند از:

  • جذب و جداسازی گازها

به دلیل ساختار پوروس سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت، این سنگ برای جذب و جداسازی گازهایی مانند کربن دی‌اکسید، نیتروژن، آمونیاک و غیره استفاده می‌شود.

  • تصفیه آب

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت به دلیل خاصیت جذب یون‌های فلزی و آلاینده‌های شیمیایی در آب، به منظور تصفیه آب در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • کودهای زئولیتی

سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت به عنوان یک نوع کود مصنوعی با خاصیت‌های خاص مانند جذب یون‌های نیتروژن و فسفر در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • صنایع غذایی

به دلیل خاصیت جذب رطوبت و افزایش عمر ماندگاری مواد غذایی، سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت در صنایع غذایی برای بهبود ماندگاری مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زئولیت کلینوپتیلولیت

زئولیت کلینوپتیلولیت معدنی یا زئولیت های مصنوعی

پودر کلینوپتیلولیت

زئولیت کلینوپتیلولیت که از معادن استخراج شده اند، بسیار شبیه به نانوگرافن های مصنوعی کمپلکس کریستالی سیلیکاته هستند. در واقع آن ها زنجیره گسترده ای می باشند که چیدمانشان مانند سلول های به هم متصل می باشد. نحوه تشکیل این زنجیره در زئولیت طبیعی به صورت طبیعی می باشد.

در صورتیکه این زنجیره در انواع زئولیت مصنوعی و نانوگرافین ها با دخالت و عملیاتی که انسانها بر روی آن ها انجام می دهند بوجود آمده است. هر دو زئولیت مصنوعی و طبیعی خاصیت مشابه و یکسانی را دارند. در واقع قادر هستند واکنش هایی با بالاترین سرعت را در آنیون ها و کاتیون ها داشته باشند.

انواع زئولیت چیست؟

ما در این مقاله به صورت کامل توضیح خواهیم داد که چند نوع زئولیت معدنی داریم. تقریبا بیش از ۴۰ نوع زئولیت معدنی تا کنون یافت شده است .

از این زئولیت ها در کاربردها و صنایع مختلف نیز می توان استفاده کرد. البته زئولیت های مصنوعی هم بسیار متنوع هستند و حدودا بیش از ۱۵۰ نوع زئولیت مصنوعی تا کنون ساخته شده اند.

هریک از این زئولیت های مصنوعی کاربردهای خاص خود را دارند. خواص و مزیت های زئولیت های مصنوعی با زئولیت های طبیعی یکسان می باشد.

حتی می توانیم بگوییم که زئولیت مصنوعی گاهی به دلیل ترکیبات بهتر مواد مغذی، کارایی بسیار بهتری نسبت به نوع طبیعی دارد.

 

زمینه های فروش زئولیت کلینوپتیلولی

زئولیت کلینوپتیلولیت یک نوع زئولیت با ساختار کریستالی خاص است که به دلیل داشتن خصایص شیمیایی و فیزیکی منحصر به فرد، در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع زئولیت به دلیل داشتن پایداری حرارتی بالا و قابلیت جذب، جداسازی و تثبیت مواد مختلف در فرایندهای صنعتی از جمله فرآیندهای نفتی، پتروشیمی، تصفیه آب و فاضلاب، صنایع غذایی، داروسازی و کشاورزی مطرح است. همچنین، این زئولیت به عنوان یک کاتالیزور در بسیاری از واکنش‌های شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل، فروش زئولیت کلینوپتیلولیت در بازار جهانی رو به افزایش است و بسیاری از شرکت‌های صنعتی به دنبال تولید و استفاده از این نوع زئولیت هستند.

صادرات و فروش زئولیت کلینوپتیلولیت

همان گونه که در ابتدای این مقاله گفته شد، از زئولیت کلینو در  بسیاری از حوزه ها می توان استفاده کرد. این موضوع را می توانیم با ذکر یک مثال عنوان کنیم.

همان طور که می دانید، خاک و زمین های کشاورزی پس از گذشت یک دوره ای فرسوده می شوند. حتی گاهی به دلیل خشکسالی و شوری آب بدون کشت خواهند ماند.

رفع این مشکلات به آسانی با زئولیت امکان پذیر می باشد.

در نظر داشته باشید که این مشکلات تنها به صنعت کشاورزی آسیب نمی زند بلکه بسیاری از صنایع و حوزه های مرتبط را هم درگیر می کند. زمانیکه زمین زراعی ما حاصلخیز نباشد، پس محصول خوب و باکیفیتی هم برداشت نخواهد شد.

این موضوع می تواند برای سلامت بدن انسان ها و حیوانات بسیار خطرناک باشد.

در نظر داشته باشید که زمانی که یک خاک به مدت طولانی حاصلخیزی خود را از دست می‌دهد، کلیه مواد معدنی و مغذی را از دست خواهد داد. با وجود این مشکلات دیگر زمین زراعی قابل کشت نخواهد بود و ارزش آن به صفر می رسد.

به دنبال این موضوع ضرارت بسیار زیادی وجود خواهد داشت. این یکی از مشکلاتی است که سبب شده تا کشورهای مختلف به فکر استفاده از این محصول باارزش بیفتند. ایران از جمله کشورهایی است که در صادرات محصول زئولیت به دیگر کشورها بسیار موفق بوده است.

شاید سوال کنید که چطور این کار را انجام دهیم؟

زئولیت کلینوپتیلولیت در این زمینه تاثیر بسیار زیادی در تصفیه آب کشاورزی دارد. همچنین می تواند با اصلاح خاک آن را دوباره به چرخه طبیعت بازگرداند.

لذا اگر شما هم به دنبال خرید این محصول هستید. به راحتی می توانید از مجموعه ما که مرکز فروش زئولیت کلینوپتیلولیت  به صورت مستقیم از معدن آن هم بدون واسطه است اقدام کنید.

ما در مجموعه مفید این توانمندی را داریم تا هر نوع زئولیت در هر حجمی با هر بسته بندی برای شما عزیزان آماده و ارسال کنیم. شما به راحتی می توانید با ثبت سفارشات خود از طریق شماره تماس موجود در سایت، محصول مورد نظر خود را دریافت کنید. در صورتی نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

فروش مستقیم زئولیت کلینوپتیلولیت طبیعی از معادن ایران

سنگ معدنی کلینوپتیلولیت طبیعی کاربردهای بسیار فراوانی دارد که قبل از خرید آن بهتر است تا با برخی از آن ها نیز آشنا شوید. از سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت جهت جذب آلودگی میکروبی و یونی نیز استفاده می شود.

در واقع از این گونه سنگ معدنی در تصفیه آب چاه ، آب های دریا ،آب استخر پرورش ماهی و تصفیه فاضلاب صنعتی استفاده می کنند. دیگر کاربردی که بسیار هم رایج می باشد این است که سنگ کلینو معدنی برای دامداری ها، گاوداری ها، خوراک طیور، مرغداری و حتی تولید کود ورمی کمپوست کاربرد دارد.

تاثیری که ماده معدنی کلینوپتیلولیت در کشاورزی می گذارد به این صورت است که  جهت تصفیه آب مورد استفاده در کشاورزی به کار می رود.

این نوع سنگ معدنی نیترات موجود در آب را کم کرده و سموم آن را حذف می کند که همین امر سبب حاصلخیزی بیشتر زمین کشاورزی خواهد شد.

فروش عمده زئولیت کیلنوپتیلولیت در بازرگانی مفید

فروش عمده زئولیت کلینوپتیلولیت در بازرگانی مفید انجام می شود. این مرکز برای فروش های عمده خود مزایایی را در نظر گرفته است. بنابراین اگر به دنبال خرید عمده هستید، فروشگاه مفید برای شما بهترین انتخاب است.

در خرید عمده سنگ زئولیت، مشتریان از تخفیفات ویژه ای برخوردار خواهند شد و محصول با کیفیت را با قیمتی ارزان تر از فروش تک آن خرید خواهید کرد.

شما عزیزان در صورت تمایل به ثبت سفارش این محصول کافیست به سایت فروشگاهی ما مراجعه کنید و محصول زئولیت مناسب و مورد نظر خود را به راحتی و با بهترین قیمت خرید نمایید.

در صورت نیاز به هر گونه مشکل در فرایند خرید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ما موجود در سایت تماس بگیرید. تیم پشتیبانی مجموعه ما شما را به بهترین نحو راهنمایی می‌کند.

برای اطلاع از قیمت های روز محصول زئولیت باید با ما تماس بگیرید چرا که قیمت این محصول به صورت دوره ای تعیین میشود.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.