مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 11 − 5 =
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

فروشندگان سنگ زئولیت کشاورزی سمنان

آنچه در این مقاله میخوانید...

نقش زئولیت کشاورزی در جذب آب و نگهداری رطوبتنقش زئولیت کشاورزی در مصرف کود های شیمیاییمزایای استفاده از زئولیت کشاورزیخرید اینترنتی عمده زئولیت صادراتی
سنگ زئولیت

زئولیت یک ماده معدنی پر کاربرد است. این ماده معدنی که به صورت صنعتی نیز تولید می شود در صنایع و زمینه های مختلفی کاربرد دارد. فروشندگان سنگ زئولیت کشاورزی در سمنان و سایر شهر های کشور به صورت گسترده در حال فعالیت هستند، مجموعه مفید با سالها تجربه در این زمینه اقدام به فروش انواع زئولیت کرده است. در ادامه با زئولیت کشاورزی بیشتر آشنا خواهیم شد.

نقش زئولیت کشاورزی در جذب آب و نگهداری رطوبت

سنگ زئولیت

با توجه به این که زئولیت دارای ساختار متخلخل است، این ماده معدنی قادر است حجم زیادی از آب موجود در خاک را به خود جذب کند. حتی می تواند تا مدت زمان طولانی از آن نگهداری نماید و به تدریج به خورد خاک دهد. وقتی این رطوبت و آب به تدریج آزادسازی می شود؛ به راحتی جذب گیاه می شود و تا میزان بسیار زیادی از هد رفت آب جلوگیری خواهد شد.

در طول روز به خاطر تابش آفتای مقدار زیادی از رطوبت موجود در سطح خاک تبخیر می شود و مجددا در شب با پایین آمدن سطح دمای محیط رطوبتی در هوا خواهد بود، که این طوبت موجود در هوا توسط زئولیت کشاورزی جذب می شود و آب از دست رفته مجددا جبران خواهد شد.

این پروسه باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. در نتیجه میزان آب مصرفی برای کشاورزی هم کاهش پیدا می کند. در مناطقی که دچار کم آبی هستند تا ۵۰ درصد کاهش مصرف آب را داریم. زئولیت کشاورزی می تواند کمبود آب را جبران کند.

نقش زئولیت کشاورزی در مصرف کود های شیمیایی

درصدی از کود های ازته و پتاسیم دار بعد از این که در خاک های کشاورزی استفاده می شوند، به دلیل این که محلول هستند توسط آب های سطحی شسته می شوند و از بین می روند و یا حتی توسط همین آب ها به سطح عمقی خاک و پایین تر از ریشه نفوذ می کنند.

زئولیت کشاورزی می تواند میزان قابل توجهی از ازت و پتاسیم موجود در خاک و کود را جذب نماید. همچنین به دلیل دارا بودن ویژگی جذب کاتیونی شدید اآن ها را تا مدت زمان زیادی در خود نگه داری می کند. و به تدریج به خورد خاک می دهد. با این روند می توان در مصرف کود شیمیایی نیز صرفه جویی کرد. ضمن این که از آلودگی آب های کشاورزی هم جلوگیری به عمل خواهد آمد.

کاربرد زئوایت در افزایش بازدهی خاک کشاورزی؛ زئولیت کشاورزی می تواند باعث پایداری بیشتر خاک شود و حتی میزان اسیدیته آن را کنترل کند. بخش عمده ای از کانی های پتاس و فسفر که پایدار هستند و به راحتی جذب نمی شوند را می توان با استفاده از زئولیت کشاورزی قابل جذب کرد.

بدین شرح که همان طور که قبل تر نیز اشاره شد زئولیت کشاورزی دارای خاصیت تبادل یونی است، بنابراین این کانی ها را جذب کرده و سپس به خورد خاک می دهد. این امر موجب حاصل خیزی بیشتر خاک می شود.

مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی

زئولیت کشاورزی

زئولیت دارای خاصیت کاتیونی زیادی بوده، به همین سبب می تواند میزان زیادی از عناصر سمی را جذب کند و از ورود این مواد سمی به چرخه تغذیه جلوگیری کند.

از دیگر مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی این است که باعث افزایش بازدهی تولید محصولات کشاورزی خواهد شد. این افزایش بازدهی بر روی تعداد محصولات و کیفیت آن ها است. که حتی تا ۴۰ درصد سبب رشد بیشتر صیفی جات می شود.

بد نیست بدانید که با ترکیب کردن کود حیوانی با مقدار مشخص شده ای از زئولیت میزان بهره وری کود حیوانی افزایش پیدا می کند.

مواد مفیدی که درون کود وجود دارد به راحتی و به سرعت جذب زئولیت می شود، همین امر موجب جلوگیری از هدر رفت کود به واسطه آبیاری می شود. این ترکیبات جذب شده مفید به تدریج آزاد می شود و جذب گیاه خواهد شد. زئولیت کشاورزی می تواند اوره موجود در فضولات حیوانی را جذب کند؛ تا از صدمه های بعدی گیاه جلوگیری کرده باشد.

حذف بوی نامطبوع، کم شدن میزان بیماری، از بین رفتن آفات از دیگر مزایای استفاده از زئولیت کشاورزی است.

خرید اینترنتی عمده زئولیت صادراتی

شما می توانید جهت خرید اینترنتی عمده زئولیت صادراتی؛ با مجموعه مفید ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین محصولات در تماس باشید.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • 9 + 2 =
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.