مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

صادر کننده زئولیت کشاورزی ایران به دیگر کشور ها

آنچه در این مقاله میخوانید...

آشنایی کلی با زئولیت هاانواع زئولیت های موجود در بازاراما چرا از زئولیت در کشاورزی استفاده می شود؟

 

زئولیت کشاورزی یکی از مواد با ارزشی است که استفاده از ان می تواند، کشاورزی را با تحولات بزرگی روبرو سازد. کشاورزانی که از زئولیت استفاده کرده اند، از تاثیرات بزرگ این ماده خبر دارند و خرید زئولیت کشاورزی را همواره در دستور کار خود قرار می دهند.

زئولیت کشاورزی از نوع زئولیت طبیعی است که در همه ی کشور ها موجود نمی باشد. ایران یکی از کشور های تولید کننده زئولیت طبیعی است. مجموعه ی بازرگانی مفید، عرضه کننده زئولیت کشاورزی در سراسر کشور می باشد. و هم چنین از انجا که زئولیت در کشور های دیگر شناخته شده است؛ این ماده را نیز به کشور های دیگر صادر می کند.

زئولیت طبیعی

آشنایی کلی با زئولیت ها

ابتدا بهتر است که زئولیت ها را به طور کلی بشناسیم. و ببینیم چطور است که زئولیت به یک ماده پرکاربرد در صنعت تبدیل شده است.

زئولیت ها یک ماده معدنی هستند که از آلومینوسیلیکات تشکیل شده اند. ساختار متبلور گونه ای دارند که منافذ باز آن ها موجب شده تا آن ها با ارایش منظم در کنار یک دیگر قرار بگیرند. این ماده به دلیل این که قابلیت انعطاف پذیری خوبی در برابر تبادل یونی و کم آبی برگشت پذیر دارد؛ مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

زئولیت ها جامدات سه بعدی متخلخل و بلوری شکلی هستند. وجود کاتیون و آب در منافذ آن ها موجب می شود که بتوانند به عنوان یک جاذب نقش ایفا کنند. زئولیت ها را می توان در رنگ های سفید یا همان بی رنگ، زرد، آبی و سبز پیدا کرد. وجود رادیکال های گوگردی موجب می شود که زئولیت ها به رنگ زرد یا آبی دیده شوند. هم چنین ترکیب دو رادیکال نیز باعث ایجاد رنگ سبز می گردد.

انواع زئولیت های موجود در بازار

زئولیت ها در دو گونه طبیعی و مصنوعی موجود می باشند. زئولیت های طبیعی که در معادن وجود دارند و زئولیت های مصنوعی نیز که درمقیاس وسیع می توان آن ها را تولید کرد. اغلب زئولیت هایی که طبیعی هستند خلوص بالایی ندارند. گونه زئولیت های طبیعی نسبت به زئولیت های مصنوعی خیلی کم می باشد.

تاکنون حدود ۴۰ گونه زئولیت طبیعی یافت شده است. رایج ترین نوع زئولیت طبیعی که در ایران از آن استفاده می گردد؛ زئولیت کلینوپتیلولیت می باشد. این ماده زئولیت طبیعی است که درصد خلوص بالایی هم دارد. زئولیت کشاورزی همین زئولیت کلینوپتیلولیت می باشد.

زئولیت کشاورزی کلینوپتیولیت را با درصد خلوص بالاتری می توانید از مجموعه ی مفید خریداری کنید.

اما چرا از زئولیت در کشاورزی استفاده می شود؟

زئولیت کشاورزی هم مانند سایر زئولیت ها ویژگی متخلخل بودن و جاذب بودن را دارد. وجود حفره های ریز و یکنواخت در زئولیت کشاورزی موجب شده است تا این ماده بتواند یک ماده مهم در کشاورزی تبدیل شود.

زئولیت کشاورزی می تواند با وجود تخلخل ها و حفره هایی که دارد؛ موجب صرفه جویی در مصرف آب شود. اما چگونه؟

زئولیت یک ماده جاذب آب و رطوبت است. این ماده می تواند آب و رطوبت موجود در خاک کشاورزی را در خود جذب کند. زمانی که گیاه به آن نیاز داشت آن را در دسترس قرار دهد. این روند موجب می شود که در مصرف آب صرفه جویی گردد. بنابراین استفاده از زئولیت در مناطقی مانند کشور ایران که دچار کم آبی اند؛ مثمر ثمر واقع می شود.

هم چنین استفاده از زئولیت کشاورزی موجب می شود که گیاهان و دانه ها رشد بهتر و بیشتری داشته باشند. کیفیت میوه ها و محصولات حاصل شده بهتر خواهد شد.

زئولیت کشاورزی موجب، حاصلخیزی خاک، صرفه جویی در مصرف کود، جلوگیری از فاسد شدن میوه ها و … نیز می گردد.

خرید زئولیت کشاورزی از مجموعه ی مفید، به دلیل عملکرد بهتری که این ماده دارد؛ موجب شده تا نتایج بهتری از محصولات کشاورزی خود بگیرید.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.