مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

صادرات زئولیت کشاورزی با کیفیت از ایران

آنچه در این مقاله میخوانید...

آشنایی با زئولیت و ویژگی های آنکاربرد زئولیت در صنعت کشاورزیتاثیر زئولیت بر روی گیاه و محصولات کشاورزیخرید زئولیت کلینوپتیلولیت به صورت عمده

همان طور که می دانید زئولیت یک ماده معدنی است که بیش ترین ماده تشکیل دهنده آن از آلومیناسیلیکات است. ساختار زئولیت به گونه ای است که به صورت متبلور بوده و دارای منافذ باز بزرگ می باشد. این حفره های قرار گرفته روی سطح زئولیت کشاورزی بسیار منظم و هم اندازه هستند.

زئولیت کشاورزی یکی از گونه های زئولیت طبیعی است که برای بهبود روند کشاورزی از آن بهره برده می شود. در ادامه بیش تر در این رابطه توضیح خواهیم داد.

به دلیل وجود معادن بسیار زیادی در سراسر ایران، امکان برداشت زئولیت طبیعی در حجم بالا وجود دارد. همچنین امکان صادرات زئولیت کشاورزی با کیفیت از ایران به سایر کشور ها وجود دارد.

آشنایی با زئولیت و ویژگی های آن

زئولیت کشاورزی

زئولیت در دامه جزو جامدات است و به صورت سه بعدی متخلخل می باشد. این ماده معدنی حاوی آلومینیوم، سیلیسیم و اکسیژن است. برخی از زئولیت ها به رنگ زرد و آب هستند که علت این رنگ آن ها وجود رادیکال های گوگردی است.

در صورتی که دو رادیکال گوگرد به صورت خاص در زئولیت وجود داشته باشد، رنگ آن به رنگ سبز نیز متمایل می شود.

زئولیت ها همان طور که می دانید در دو نوع طبیعی و مصنوعی هستند که نوع مصنوعی آن به صورت گسترده ای در کارخانه ها به تولید می رسد.

هر یک از این زئولیت ها در صنعت و کاربردی استفاده می شود. زئولیت کلینوپتیلولیت در صنعت کشاورزی کاربرد ویژه ای دارد.

که به آن زئولیت کشاورزی نیز اطلاق می شود. زئولیت ها طبیعی بیش تر در مکان هایی ایجاد می شوند که سنگ های آتشفشانی و لایه های خاکستر با آب های زیر زمینی برخورد داشته باشند.

در این بر خورد واکنش های شیمیایی زئولیت به وجود می آید. زئولیت های طبیعی دارای ناخالصی هستند و به ندرت پیش می آید که زئولیت طبیعی خالص باشد.

زئولیت کشاورزی از نوع زئولیت های طبیعی است.

کاربرد زئولیت در صنعت کشاورزی

زئولیت کلینوپتیلولیت

از ئولیت کشاورزی برای بهبود کیفیت خاک استفاده می شود. همان طور که گفته شد زئولیت دارای خاصیت جاذب است. در واقع زئولیت می تواند بیش از حجم سطحی که دارد اقدام به جذب رطوبت نماید.

از همین رو از کلوخه شدن و سفت شدن خاک جلوگیری می کند. ضمن این که زئولیت کشاورزی برای تصفیه نمودن خاک کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع زمانی که از زئولیت کشاورزی استفاده می شود؛ آلاینده های موجود در آب حذف می شود و از ورود مواد سمی و سنگین به خاک و گیاه جلوگیری به عمل می آید.

تاثیر زئولیت بر روی گیاه و محصولات کشاورزی

زئولیت می تواند تاثیر بسیار خوبی بر روی گیاه و محصولات کشاورزی داشته باشد. در واقع زمانی که از زئولیت در کشاورزی استفاده می شود چه به صورت ترکیب با کود و چه به صورت سنگ زئولیت کلینوپتیلولیت باعث می شود تا گیاه روند رشد بهتری داشته باشد.

روند بدین صورت است که زئولیت رطوبت موجود در هوا و خاک را به خود جذب می کند و به مرور زمان این رطوبت را آزاد سازی می کند. به همراه رطوبت مواد معدنی مغذی نیز در درون زئولیت کشاورزی حبس می شود و در حین آزاد سازی به خود گیاه می رود.

از همین رو گیاه با سرعت بیش تری رشد  خواهد کرد و همچنین کیفیت ساقه و ریشه بهتری خواهد  داشت. میوه هایی که در آن از زئولیت کشاورزی بهره برده شده باشد، دارای کیفیت بسیار مطلوب تری هستند.

همچنین این میوه ها دارای پوسته ضخیم تری نیز می باشند که نگهداری از آن ها در انبار ها بسیار راحت تر خواهد بود.

خرید زئولیت کلینوپتیلولیت به صورت عمده

شما می توانید جهت خرید زئولیت کلینوپتیلولیت به صورت عمده از مجموعه بازرگانی مفید اقدام نمایید. راه های ارتباطی با دفتر فروش مجموعه در سایت درج گردیده است.

 

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.