مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

زئولیت خوراکی چیست و چه کاربردی دارد؟

آنچه در این مقاله میخوانید...

کاربرد زئولیت در غذای حیواناتکاربرد زئولیت در استخر پرورش ماهیخرید مستقیم زئولیت خوراکی به صورت آنلاین
زئولیت خوراکی

زئولیت خوراکی، ماده معدنی است که همانند سایر زئولیت ها ترکیبات عمده تشکیل دهنده آن آلومینوسیلیکات ها هستند و ساختار آن ها نیز به شکل شبکه های کریستالی هستند. اگر بخواهیم ذرات تشکیل دهنده این نوع زئولیت ها را نام ببریم می توان گفت از اکسیژن و آلومینیوم و یا سیلیس ترکیب شده اند. و دارای ساختمان سه بعدی هستند. همه این ساختار و ساختمان تشکیل دهنده است که باعث کار آمد تر شدن این زئولت ها می شود. عمدتا رنگ زئولیت ها از طیف رنگی روشن است و یا به صورت کریستالی و بی رنگ می باشد. و رنگ زئولیت ها هم بر گرفته از مواد تشکیل دهنده آن ها است یعنی به طور مثال برخی از زئولیت ها دارای مقادیر جزئی و بسیار کمی از آهن هستند و این نوع زئولیت ها دارای رنگ زرد کم رنگ و یا قهوه ای مایل به قرمز هستند.

از زئولیت های خوراکی برای مصارف خوراک دام و طیور استفاده می شود. در واقع از زئولیت ها به شکل مکمل های غذایی برای دام و طیور بهره  برده می شود. از دیگر کاربرد های خوراکی این ماده معدنی استفاده از آن برای آبزیانی که در آب های شیرین زندگی می کنند بهره برده می شود. این آبزیان شامل ماهی ها و میگو ها می شود که در آب های شیرین زندگی می کنند و در این استخر ها تغذیه می شوند. یکی از دلایلی که از زئولیت برای خوراک آبزیان استفاده می شود این است که باعث رشد زودتر و پروار شدن آن ها است بدین ترتیب که در ترکیب غذای این آبزیان باید ماده های ترکیبی مانند آمونیاک را جذب کند تا آبزیان نشخوار کننده میل بیشتری به غذا خوردن داشته باشند.

از زئولیت خوراکی در استخر های پرورش ماهی به چند روش می توان بهره برد به طور مثال می توان از آن در ترکیب غذایی استفاده کرد و یا  در حوضچه های پرورش ماهی ها ریخت و یا برای تولید اکسیژن از آن استفاده کرد.

کمی به توضیح در این ربطه می پردازیم، بد نیست که بدانید ماهی در روز های آخر رشد نیاز بیشتری به اکسیژن دارند این نیاز به گونه ای است که هوادهی ساده از طریق ورود هوا توسط فشار آب کفایت نمی کند به همین علت است که نیاز به استفاده از زئولیت برای تولید اکسیژن بیشتر حس می شود. وقتی همه این موارد در استخر های پرورش ماهی رعایت شود مسلما ماهی ها زودتر رشد خواهند کرد و همچنین کیفیت گوشت و وزن آن ها بسیار مرغوب تر خواهد بود.

زئولیت خوراکی

کاربرد زئولیت در غذای حیوانات

زئولیت خوراکی

کاربرد زئولیت خوراکی در غذای حیوانات را به صورت شفاف بخواهیم توضیح دهیم باید این گونه بیان کنیم که با اضافه کردن زئولیت کلینوپتیلولیت به غذاهای حیوانات به صورت ترکیبات مشخص با مقادیر کنترل شده باعث می شود حیوانات میل بیشتری به مصرف خوراکی داشته باشند و همچنین تنش های ناشی از آمونیاک در روند هضم حیوانات را کاهش خواهد داد. تاثیرات زئولیت در حیوانات در زمان مصرف آن به صورت خور اکی بسیار مشهود و مشخص است . در زمانی که به صورت کنترل شده، از زئولیت کلینوپتیلولیت برای تغذیه جوجه ها، بوقلمون ها و خوک ها استفاده می شود میزان رشد آن ها را بطور قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. همچنین باعث بهتر شدن و بهبود پیدا کردن بازدهی خوراک خواهد داشت.

در نتیجه این مصرف هم از وقع اسهال و مشکلات گوارشی کاسته می شود و سلامت بیشتری را بر ای این حیوانات فراهم خواهد کرد. همچنین مدفوع این حیوانات خشک تر می شود و بوی نا مطبوع را هم نخواهد داشت. می دانید که یکی از عوامل بیماری زا، بستر های نا مطلوب حیوانات است که از مدفوع آن ها نشات می گیرد. زمانی که این مدفوع دارای بوی کمتری باشد و همچنین خشک تر باشد این بستر کمتر در معرض کثیف شدن و عامل بیماری زا بودن قرار می گیرد.

زمانی که از این مدفوع ها برای کود های طبیعی هم بخواهیم بهره ببریم از بوی بد آن ها اذیت نمی شویم چون زئولیت این بو را از بین می برد. جدا از این نداشتن بودی بد، کود طبیعی که با زئولیت ترکیب شده باشد تاثیر مثبت تری را خواهد داشت نه تنها کود های طبیعی بلکه کود های شیمیایی هم زمانی که با زئولیت ترکیب می شوند عملکرد بهتری را دارند. چرا که یکی از خواص زئولیت این است که خاصیت جذب بالایی را دارد و همچنین در آزاد سازی آهسته مواد جذب شده هم به صورت هوشمند عمل می کند.

استفاده از زئولیت کلینوپتیلولیت در بسیاری از کشور های پیشرفته شایع شده است و عمومیت پیدا کرده است. این موضوع هم به این علت است که با تحقیقتات بسیاری که روی این ماده معدنی انجام شده خواص و مفید بودن آن در صنعت کشاورزی و خوراک دام و طیور به اثبات رسیده است.

مزایای استفاده از ززئولیت خوراکی:

 1. بالا رفتن بازدهی تغذیه در حیوان و طیور
 2. زمان لازم برای رشد کاهش پیدا می کند
 3. جوجه های تخم گذار با مصرف مکمل های زئولیتی زودتر به زمان تخم گذاری می رسند
 4. تخم های بیشتری را خواهند داشت
 5. سلامت بیشتری را خواهند داشت و از بسیاری از بیماری ها مسون می مانند

کاربرد زئولیت در استخر پرورش ماهی

زئولیت خوراکی

همان طور که قبل تر هم اشاره شد از زئولیت های خوراکی در استخر های پرورش ماهی و محل هایی که برای تخم گذاری ماهی ها است استفاده می شود. علت استفاده از زئولیت در بستر های در نظر گرفته شده برای تخم گذاری ماهی ها این است که از انباشته شدن آمونیاک و سمی شدن سطوح جلوگیری به عمل آید. می دانید که زئولیت در حذف آمونیاک عملکرد بسیار خوبی داشته است و مورد قبول واقع شده است.

بد نیست بدانید در محیط هایی که مقدار اکسیژن کمی وجود دارد غلظت آمونیاک زیاد می شود این امکان که به گوشت ماهی ها و بافت گوشتی آن ها آسیب برسد بسیار زیاد است. حتی این موضوع می تواند باعث وقوع بیماری های گوشتی شود  و یا باعث کم شدن رشد ماهی گردد و یا حتی در مواردی باعث مرگ و میر این ماهی ها خواهد شد. در واقع صدمات جبران ناپذیری را به بار خواهد آورد.

با خرید زئولیت خوراکی کلینوپتیلولیت از همه این مشکلات جلوگیری خواهید کرد و می توانید از بسیاری از خطرات جلوگیری به عمل آورید.

زئولیت خوراک دام، طیور و آبزیان چه خصوصیاتی دارد؟

حالا می خواهیم کمی به خصوصیات و ویژگی های زئولیت خوراکی بپردازیم:

 1. زئولیت های خوراکی آبدار تر هستند و یا به عبارتی هیداراته تر هستند
 2. این نوع زئولیت ها وقتی دهیدراته و یا کم آب شوند تراکم کم تر و فضای خالی بیشتری خواهند داشت
 3. پایداری ساختمان بلوری زئولیت ها د ر مواقعی که بی آب شده باشند
 4. تبادل کاتیونی بالایی دارند
 5. زئولیت های دهیدراته دارای بلور هایی هستند که کانال های یکنواخت تری به لحاظ مولکولی و اندازه دارند
 6. خواص فیزیکی این زئولیت ها گوناگون است

خرید مستقیم زئولیت خوراکی به صورت آنلاین

جهت خرید زئولیت خوراکی به صورت مسقیم و بدون واسطه می توانید از طریق شماره تماس های موجود در سایت با مجموعه ما همانگی لازم را به عمل آورید تا سفارش شما را به صورت آنلاین ثبت کرده و در اسرع وقت به دستتان برسانیم.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.