مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

خرید زئولیت کشاورزی مرغوب و با کیفیت

آنچه در این مقاله میخوانید...

مزایای استفاده از زئولیت در کاربرد های مختلفاستفاده از زئولیت چه تاثیراتی بر روی محصولات کشاورزی دارد؟قیمت روز و خرید  زئولیت در بازار
زئولیت و کود

زئولیت کشاورزی قادر است تشخیص دهد که گیاه در چه زمانی به مواد مغذی نیاز است؛

این موضوع بر گرفته از دارا بودن خاصیت فشار اسمزی، تبادل یونی و ایجاد بالانس در آن می باشد.

در آمریکا به زئولیت؛ کود هوشمند نیز اطلاق می شود. خرید زئولیت کشاورزی مرغوب و با کیفیت را از مجموعه بازرگانی مفید انجام دهید.

مزایای استفاده از زئولیت در کاربرد های مختلف

زئولیت و کود

  • مزیت های استفاده از زئولیت کشاورزی در آبیاری

وقتی از زئولیت کشاورزی در آبیاری استفاده می شوذ، باعث صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف آب می شود. ضمن این که زئولیت کشاورزی کاهنده شوری آب بوده و می تواند فلزات سنگین موجود در آن را از جذب و حذف نماید.

زئولیت باعث تصفیه کامل آب می شود و پسابهای آلوده شهری را سالم سازی می کند تا قابل استفاده برای مزارع و زمین های کشاورزی باشد.

  • مزیت های استفاده از زئولیت کشاورزی در خاک

خاک دانه های مقاوم خاک را افزایش می دهد. از شسته شدن ازت خاک جلوگیری می کند، از فرسودگی و هدر رفتن خاک به خاطر جذب بالای آب و رطوبت جلوگیری می کند. رطوبت موجود در هوا و خاک را جذب می کند و به تدریج به خورد خاک می دهد.

تهویه بهتر و افزایش اکسیژن موجود در آن از دیگر مزایای زئولیت کشاورزی است.شرایط سیستم اکولوژیک و همچنین کیفیت فیزیکی و شیمیایی خاک بهبود پیدا می کند. از فقیر شدن خاک جلوگیری می شود. Phخاک را تنظیم می کند.

پتاسیم موجود در خاک را تنظیم کرده و کیفیت گیاه و مرغوبیت میوه را افزایش می دهد.

شوری خاک کنترل می شود. افزایش بالانس نیتروژنی بویژه در خاک‌های نیتروژنی (۳۰-۲۰ درصد) از دیگر مزایای آن به شمار می رود. به علاوه باعث کاهش اثر عناصر سمی در خاک با جذب آرسنیک، کادمیوم، روی، مس و سرب و غیره می شود.

همچنین باعث نگهداری بلند مدت اثر کودهای شیمیایی و طبیعی و کاهش میزان شستشوی مواد غذایی موجود در خاک خواهد شد. شکل دهنده خاک‌های کشاورزی و جلوگیری از ایجاد کلوخه است.

  • مزیت های استفاده از زئولیت کشاورزی در کود

با استفاده از زئولیت در کنار کود ها باعث کم تر و کوتاه تر شدن زمان تخمیر کد ها می شود این کوتاهی حتی تا میزان ۴ الی ۵ برابر هم وجود دارد.

پاستوریزاسیون کودهای آلی، کمپوست ودامی و نیز از بین بردن عناصر سمی و قارچی موجود در آن‌ها بخصوص افلاتوکسین را در پی دارد.

از آن به برای تصفیه و پاکسازی کودهای حیوانی از آلودگی‌های میکروبی، قارچی و به خصوص افلاتوکسین نیز بهره برده می شود. باعث از بین رفتن انگل و تخم علف هرز می شود. بوی نا مطبوع کود ها را حذف می کند و اوره موجود در کود را از بین می برد و آن را تبدیل به نیتروژن قابل جذب می کند.

استفاده از زئولیت چه تاثیراتی بر روی محصولات کشاورزی دارد؟

سنگ زئولیت

تولید محصولات کشاورزی بیشتر می شود و باعث مرغوبیت بیشتر آن می شود. میزان ویتامین C در میوه ها افزایش پیدا می کند و جذب سریع تری هم خواهد داشت. پوسته گیاه سخت تر و مقاوم تر خواهد بود؛ بنابراین نگهداری از آن در انبار راحت تر است.

وزن و تعداد محصولات به بار آمده بیشتر خواهد شد. میزان تولیدات نارس و ریز شکوفه به حداقل می رسد. خراب شدن و فاسد شدن میوه ها به حداقل می رسد. مواد معدنی موجود در گیاه بیشتر خواهد شد و همچنین رنگ و طعم بهتری هم خواهد داشت.

استفاده از زئولیت چه تاثیراتی بر روی گیاه دارد؟

در رابطه با محصولات تولید شده توسط زئولیت توضیحاتی دادیم اما بد نیست بدانیم خود گیاه با استفاده از زئولیت کشاورزی چگونه می شود.

از سوختن ریشه جلوگیری می شود و همچنین ریشه بهبود میابد.  گیاه از تمام عناصر موجود در خاک به سبب بالا بودن خاصیت تبادل یونی زئولیت کشاورزی بهره می برد.

ضمن این که  ارتفاع شاخ و برگ، تعداد پنجه‌ها و انشعابات گیاهان و درختان افزایش خواهد داشت. همچنین افزایش مقاومت گیاه در مقابل فساد و بیماری‌ها را خواهیم داشت. ضریب جذب در گیاه و همچنسن رشد آن افزایش می یابد.

قیمت روز و خرید  زئولیت در بازار

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد زئولیت کشاورزی می‌توانید با ما تماس بگیرید. همچنین در صورتی که تمایل دارید از قیمت روز انواع زئولیت با خبر شوید و اقدام به خرید  زئولیت در بازار نمایید، با شماره های موجود در تماس با ما سایت تماس حاصل نمایید.

 

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.