مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

خرید زئولیت کشاورزی عمده ای ارزان

آنچه در این مقاله میخوانید...

دلایل استفاده از زئولیت در کشاورزیتصفیه آب و خاک آلودهافزایش تولید محصولات کشاورزی:افزایش بهره‌وری کود حیوانی:استفاده از زئولیت در انبار کشاورزی

 

همان طور که می دانید زئولیت کشاورزی فواید زیادی را دارد. امروز نمونه های زیادی از زئولیت یافت شده اما همگی ان ها خلوص و فواید لازمه را نخواهند داشت و استفاده از آن ها ممکن است که صدمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

لذا بهتر است که از مراکز معتبر، خرید زئولیت کشاورزی را انجام دهید. زئولیت کشاورزی در مجموعه ی مفید با کیفیت بالا و قیمت مناسب به صورت مستقیم و با حذف واسطه ها به فروش می رسد.

دلایل استفاده از زئولیت در کشاورزی

به طور کلی زئولیت یک ماده معدنی است که بنابر ویژگی ها و ساختاری که دارد، از ان استفاده های زیادی می گردد. یکی از کاربردهای زئولیت در کشاورزی است. زئولیت کشاورزی به کود هوشمند طبیعت نیز معروف می باشد. و دلیل ان این است که زئولیت می تواند بنابر ساختاری که دارد، آب موجود در خاک را داخل خود ذخیره کند. و هر زمان که گیاه به آن نیاز داشت؛ آن را در اختیار گیاه قرار داد.

زئولیت کشاورزی، یک کود طبیعی بوده و مانند کودهایی شیمیایی ضرر ندارد و قیمت پایینی هم نسبت به ان ها دارد. بنابراین بهترین گزینه پیش رو، برای تقویت خاک ها زئولیت کشاورزی می باشد.

زئولیت ظرفیت تبادل یونی را زیاد می کند و نگهداری رطوبت را بالا می برد. این محصول ph بالایی دارد که می تواند از خاک های اسیدی محافظت کند.

زئولیت کشاورزی یا زئولیت پتاسیمی برای اماده سازی خاک و افزایش تاثیر کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. زئولیت به دلیل داشتن کاتیون هایی مانند سدیم و کلسیم ظرفیت تبادل یونی را افزایش می دهد و می تواند در نگهداری رطوبت خاک موثر واقع شود.

زئولیت با توجه به ساختار حفره مانندی که دارد، می تواند برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی نیز مفید واقع شود. می توان زئولیت کشاورزی را در کشور ها و شهرهایی که کم آب هستند استفاده کرد و تاثیر شگرف آن را دید.

زئولیتی که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، زئولیت طبیعی بوده و در معادن داخل ایران یافت می شود. زئولیت کلینوپتیلولیت نمونه ای از زئولیت کشاورزی است که تاثیر فوق العاده آن بعد از مدتی استفاده در زمین ها و مزارع کشاورزی نمایان می گردد.

در ادامه برخی از کاربری های زئولیت کشاورزی در این صنعت را مورد بررسی قرار می دهیم.

تصفیه آب و خاک آلوده

زئولیت خاصیت کاتیونی شدیدی دارد و می تواند بخش زیادی از عناصر سمی و سنگین موجود در آب های سطحی و آب کشاورزی را جذب کند و از ورود این مواد مضر به گیاه و همچنین چرخه طبیعت جلوگیری کند.

آلودگی هایی که معمولا در آب وجود دارد، به علت استفاده از کود های شیمیایی یا آلودگی های کارخانه ای می باشد که ضرر زیادی را به همراه خواهد داشت. اما همان طور که گفتیم زئولیت از آن ها جلوگیری می کند.

 

 

افزایش تولید محصولات کشاورزی:

در کشور های مختلف از زئولیت استفاده شده و نتیجه خوبی را نیز در برداشته است. این ماده معدنی برای افزایش بازده تولید محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از زئولیت کشاورزی موجب می شود که تعداد محصولات کشاورزی تولید شده به خصوص محصولات صیفی جات تا حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.

 

افزایش بهره‌وری کود حیوانی:

می توانید زئولیت کشاورزی را با کود حیوانی مخلوط کنید. این عمل موجب می شود تا بهره وری کود حیوانی افزایش پیدا کند و از ضایعات جلوگیری شود.

مواد مفید کود مانند ازته جذب شده و از هدر رفت آن از طریق شست و شو و آبیاری جلوگیری می شود. ترکیبات جذب شده ازته، هنگام نیاز گیاه در خاک آزاد می شود و بازدهی کود افزایش پیدا می کند.

در فضولات حیوانی که در طبیعت وجود دارد، مقدار زیادی اوره یافت می شود. این اوره بر روی گیاهان اثرات منفی بر جای می گذارد و باعث صدمه دیدن آن ها می گردد. اما این مواد از طریق زئولیت جذب می گردند.

استفاده از زئولیت در بستر حیوانات موجب می شود که بوی نامطبوع کود حیوانی از بین برود.

تخلخل بالا و جذب شدید رطوبت توسط زئولیت، بخش اعظم آب موجود در فضولات را جذب کرده و عمل کوددهی را آسان می کند.

استفاده از زئولیت در انبار کشاورزی

استفاده از زئولیت در انبار کشاورزی موجب می شود که رطوبت موجود حذف شده و آفات موجود در انبار از بین برود. برای جلوگیری از کپک زدن نیز موثر است.

 

 

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.