مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

خرید زئولیت کشاورزی با کیفیت از مراکز معتبر

آنچه در این مقاله میخوانید...

کاربرد های زئولیت در کشاورزیجذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانیصرفه جویی در مصرف کود شیمیایی و جلوگیری از آلودگی کودافزایش بازدهی خاک زراعی و باغی ضعیفتصفیه آب و خاک آلودهافزایش تولید محصولات کشاورزی

 

زئولیت کشاورزی ماده معدنی بسیار پرکاربردی است که تاثیرات شگرفی را در طبیعت برجای می گذارد. زئولیت کشاورزی با کیفیت به کشاورزان و باغدار ها کمک می کند تا نتیجه بهتری از زمین و مزارع خود ببینند.

زئولیت کشاورزی نمونه ای از زئولیت طبیعی می باشد و نمونه های مختلفی از زئولیت کشف شده است. اما بهترین و مناسب ترین زئولیت برای کشاورزی را می توانید از مجموعه ی مفید خریداری کنید. این مجموعه چندین سال است که به صورت تخصصی در زمینه فروش انواع زئولیت علی الخصوص زئولیت کشاورزی با کیفیت فعالیت دارد.

زئولیت کشاورزی با کیفیت چیست؟

زئولیت یک ماده معدنی است که انواع مختلفی دارد. و یکی از انواع آن زئولیت مخصوص کشاورزی می باشد که به کود هوشمند طبیعت نیز معروف است. این ماده طبیعی بوده و هیچ گونه ضرری برای گیاهان و خاک نخواهد داشت؛ بنابراین گزینه مناسبی است تا به جای کود شیمیایی استفاده شود. مزیت دیگری که نسبت به کود شیمیایی دارد، قیمت پایین آن می باشد. بنابر این برای تقویت خاک کشاورزی می توانید از این ماده معدنی استفاده کنید.

زئولیت ظرفیت تبادل یونی را زیاد کرده وموجب ماندگاری رطوبت می شود. محافظت از خاک های اسیدی به دلیل بالا بودن ph نیز به عهده آن می باشد. برای اماده سازی خاک نیز می توانید از این ماده استفاده کنید.

با استفاده از خواصی که این ماده در کشاورزی دارد می توان آن را یک ماده ضروری در خاک نام برد. در ادامه برخی از کاربردهای آن را بیان خواهیم کرد.

 

کاربرد های زئولیت در کشاورزی

  • جذب آب و نگهداری رطوبت برای مدت طولانی

زئولیت یک ساختار متخلخل گونه ای دارد. و می تواند مقداری از آب موجود در خاک را جذب کند، و درون شبکه ساختاری خود، طولانی مدت نگهداری کند. آب جذب شده به تدریج آزاد شده و گیاهان می توانند آن را جذب کنند. روز ها به دلیل تابش آفتاب، مقداری رطوبت سطحی از خاک تبخیر شده و در شب با پایین امدن دما، با جذب رطوبت، مجدد آب از دست داده شده جبران می گردد.این عمل موجب کاهش میزان مصرف آب کشاورزی شده و بهترین راهکار در مناطق کم آب همین است. در کشورهایی مانند کشور ما که با کمبود آب مواجه هستند، استفاده از زئولیت کشاورزی، مشکلات کمبود اب را در این بخش برطرف می سازد.

  • صرفه جویی در مصرف کود شیمیایی و جلوگیری از آلودگی کود

کودهایی مانند ازته و پتاسیم دار که در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد، محلول بوده و به ریشه گیاه نفوذ پیدا می کنند یا بوسیله آب های سطحی شسته می شوند و هدر می روند. زئولیت ویژگی جذب کاتیونی دارد و می تواند ازت و پتاسیم را جذب کند و درون خود نگهداری نماید و به صورت تدریجی به گیاه انتقال دهد. این کار باعث می شود که در مصرف کودهای شیمیایی صرفه جویی شود و هم چنین آلودگی آب های کشاورزی نیز کاهش پیدا کند.

  • افزایش بازدهی خاک زراعی و باغی ضعیف

زئولیت موجب می شود که پایداری خاک افزایش پیدا کند و هم چنین میزان اسیدی بودن خاک هم کنترل گردد. زئولیت توانایی تبادل یونی دارد و می تواند برخی از کانی ها  و مواد مفید را جذب کند و در صورت لزوم در اختیار گیاه بذارد. همین روند موجب افزایش حاصلخیزی خاک زراعی و باغ هایی می شود که ضعیف بوده اند.

  • تصفیه آب و خاک آلوده

زئولیت خاصیت کاتیونی شدیدی داشته و بخش زیادی از عناصر سمی و سنگین موجود در اب های سطحی و کشاورزی را جذب می کند. و از ورود این مواد مضر به گیاهان جلوگیری می کند. هم چنین آلودگی هایی که از مصرف کود شیمیایی حاصل شده اند و یا آلودگی های ناشی از کارخانه و صنایع هم توسط زئولیت جذب می گردند.

  • افزایش تولید محصولات کشاورزی

زئولیت یک ماده معدنی مفید است که سبب افزایش تولید محصولات کشاورزی می شود. این افزایش در برخی از محصولات مانند صیفی جات تا حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است.

موارد نام برده شده تنها برخی از کابردهای زئولیت کشاورزی می باشد. جهت خرید زئولیت کشاورزی با کیفیت عمده ای می توانید از طریق شماره تماس موجود در سایت با ما ارتباط بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

مهدی بینایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش:مهدی بینایی

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120697642

phone icon شماره ثابت: 02128420163

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

email icon ایمیل: zeolite.binaei@gmail.com

مجموعه بازرگانی مفید شما را به خرید بهترین محصولات زئولیت طبیعی و مولکولارسیو هادعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.